Obchodování – ChestShop

Obchodování – ChestShop

Na našem serveru používáme pro obchodování plugin ChestShop (více info přímo o pluginu ZDE.)

Zde naleznete návod jak vytvořit SHOP a užitečné info. Obchody si smíte vytvářet KDEKOLI, ale v hustě obydlených oblastech (města, spawn, apod.) je povoleno prodávat maximálně 20 itemů! TIP:Lepší je udělat si shop v obchodním domě, jelikož je do něj warp ze spawnu a hráči tam tak najdou lépe cestu, než na vaší residenci !

1. Pro tvorbu SHOPU budete potřebovat truhly (chest) a cedulky (sign)

2. Nejprve položíte truhlu na Vámi zvolené místo

3. Na truhlu položíte cedulku, na cedulce necháte první řádek volný (vyplní se automaticky sám), na druhý napíšete počet, který chcete prodávat za určitou cenu, kterou napíšete na 3. řádek. Pokud se jedná o prodávací chestku napíšete B: cena za kterou budete prodávat. Pokud chcete kupovat od hráčů napíšete S: cena za kterou budete kupovat. Takže buy shop bude takto B:5 a sell shop S:5. Na 4. řádek napíšete název prodávaného itemu nebo jeho ID. Název musí být v AJ. ID najdete ZDE, názvy pak třeba ZDE.

Obrázek vzorové cedulky: 2015-08-11_21.21.28

4. Nyní máte shop vytvořen.

5. Chraňte si shop residencí! Plugin sám o sobě neposkytuje žádnou ochranu cedulek, truhel ani itemů v nich !!!!

Další důležité info: Při zapisování ceny typu 1.90 $ nebo 5.90  používejte tečku . nikoliv čárku nebo se Vám nevytvoří SHOP, ale pouze cedulka. Cena za vytvoření jednoho SHOPU je 10$ (dolary se odečtou automaticky při dopsání cedulky), při vyprázdnění zboží se shop automaticky zruší (a „znovu-otevření“ vás vyjde na dalších 10$), tudíž si ve vlastním zájmu udržujte shopy plné!

Daň: stejně jako v reálném životě je u nás na serveru nastaveno DPH – z každého nákupu či prodeje tak platíte „desátek“ ve výši 20% (tedy jde spíše o dvacátek než desátek), takže pokud prodáte item za 100$, dostanete 80$ a na serverový účet „banka“ jde 20$.

Na serveru je obchodní dům (warp ze spawnu), ve kterém jsou rozdělené obory > Vlna, Slaby, Hlína, Jídlo, Dřevo, RS, Nářadí a Brnění, Lektvary, Dropy z mobů (připravujeme ! )

Obchodování – ChestShop