FAQ

1. Po připojení se nemohu hýbat. Proč?

 • Po připojení se na server (návod, jak se připojit ZDE) stiskni T a napiš /login heslo pro přihlášení. Heslo použij to, které jsi zadal při registraci.

2. Jak dostanu pozemek?

 • Přihlaš se ve hře, dej /spawn a najdi si volnou parcelu (není na ní žádná stavba). Každá parcela má své číslo, které se ti zobrazí, když na ní vejdeš. Parcelu si také můžeš vybrat podle tohoto plánku. Až budeš mít parcelu vybranou,  přihlaš se zde na webu (použiješ stejné jméno a heslo jako ve hře). Pak klikni vpravo na Hráčské rozhraní a vyber tam záložku Parcely. Tam najdeš číslo parcely, kterou sis vybral a kliknutím na zelený nápis „volná“ tuto parcelu dostaneš ve hře.

3. Jak si ochráním dům, aby mi ho nemohli zničit cizí hráči? 

4. Jak si zamknu truhlu? 

 • Truhla je zamknutá POUZE, pokud je v residenci!

5. Jak se k někomu portnu? 

 • Pomocí commandu TPA. 
  • Napíšeš do chatu příkaz: /tpa <nick_hráče>
  • Počkáš, až hráč potvrdí port pomocí příkazu: /tpaccept. Hráč může také tvůj port odmítnou příkazem: /tpdeny.

6. Jak si udělat obchod?

7. Jak se nakupuje v shopu?

 • Nakupování či prodávání je jednoduché, stačí kliknout levým tlačítkem na cedulku a napsat do chatu počet kusů, kolik chcete koupit či prodat.

8. Kolik mám peněz?

 • Zjistíš příkazem: /money. Jako nováček dostaneš 30$.

9. Jak pošlu někomu peníze?

 • Příkazem: /pay <nick> částka  – pokud chceš tedy hráči Palan poslat 100$, napíšeš /pay Palan 100

10. Jak si vydělám peníze ?

 • Peníze se vydělávají obchodováním s ostatními hráči, nebo pomocí prací – JOBSZde najdete návod. Peníze také můžete vydělat hlasováním pro náš server (návod viz bod 15).

11. Proč nefunguje TNT? 

 • TNT je na serveru plošně vypnuto, ale nezoufejte! Můžete si ho zapnout v residenci pomocí příkazu: /res set tnt true. (Při psaní příkazu musíte stát uvnitř residence, kde chcete TNT zapnout.) TNT opět vypnete pomocí příkazu: /res set tnt false.

12. Proč jste zbourali mou stavbu? 

 • Byla rozestavěna a ty jsi se ve hře neukázal déle než měsíc, nebo jsi nedodržel příkaz, který ti zadal některý z moderátorů, abys stavbu upravil tak, aby neporušovala pravidla serveru.

13. Vidíš někde nepokácené stromy, nebo rozbitou mapu?

 • Napiš to do chatu pokud je někdo z A-týmu online, nebo nám napiš na Discord či FB. A proč? Aby se mapa udržovala pěkná.

14. Chci si změnit heslo, kde to udělám?

 • Pomocí příkazu ve hře. Napíšeš: /changepassword STARÉ_HESLO NOVÉ_HESLO například /changepassword heslo123 heslo123456 (Tvoje staré heslo bylo „heslo123“ a nové bude „heslo123456“). Nebo si jej můžeš změnit na webu.

15. Hlasoval jsem pro váš server na czech-craft.eu & list.tserver.cz a nedostal jsem odměnu. Proč?

 • Abychom poznali, že jste hlasovali pro nás, musíte hlasovat se odkazem se svým jménem. Odkaz dostanete buď po přihlášení zde na webu, kde vpravo kliknete na “Hlasuj pro odměny!” (bez přihlášení budete muset doplnit nick) nebo přímo zadáním vašeho hlasovacího odkazu, který je: http://www.czech-craft.eu/vote.php?id=13210&user=VÁŠ_NICK anebo https://list.tserver.cz/hlasuj.php?id=4&hrac=VÁŠ_NICK – pokud se tedy jmenujete Nemesis, váš odkaz bude http://www.czech-craft.eu/vote.php?id=13210&user=Nemesis anebo https://list.tserver.cz/hlasuj.php?id=4&hrac=Nemesis

16. Potřebuji napsat kámošovi, ale není online, můžu mu nějak nechat zprávu?

 • Ano. Máme zde ingame „e-maily.“ Pomocí příkazu: /mail send NICK TEXT můžeš kamarádovi zanechat zprávu (například /mail send Nemesis Ahoj, jak se máš? – hráči Nemesis se odešle zpráva “Ahoj, jak se máš“). Ve chvíli, kdy se kamarád přihlásí, napíše se mu „Máš zde 1 nepřečtenou zprávu.“ Zprávu si přečtete pomocí: /mail read a poté ji pomocí: /mail clear smažete. Upozornění, že vám přišla nová zpráva vyskočí POUZE, když se lognete! Proto pro běžnou komunikaci ve hře používejte: /tell!

17. Hrál jsem tu Minecraft dříve (na verzi 1.7 nebo ještě dříve před verzí 1.3 (na staré mapě)) – dá se mapa někde stáhnout?

18. Chci, aby mohl kamarád stavět v mé residenci. Jak to udělám?

 • Nastavíš mu práva na všechno (pozor! na vlastní nebezpečí!) pomocí příkazu /res pset NICK_KAMARÁDA trusted true (třeba: /res pset PepazDepa trusted true) – tím dostane práva v tvé residenci na stavění, používání tlačítek a podobně. Pokud kamarádovi nejde nic bořit, je ještě potřeba napsat: /res pset NICK_KAMARÁDA destroy true (třeba: /res pset PepazDepa destroy true).

19. Jak poslat (na forum, kamarádovi) odkaz z dynmapy?

 • Na dynmapě si najeďte a zazoomujte místo, které chcete – pak už jen stačí zkopírovat adresu z webového prohlížeče.

20. Cizí hráč mě ve hře obtěžuje, nebo navádí k nekalostem a rád bych ho nahlásil, ale bojím se napsat na fórum, že to uvidí a mohli by se mi pomstít.

 • Po přihlášení na webu se ti v pravém menu zobrazí odkaz “Kontaktní formulář” – na ten stačí kliknout a podat anonymní stížnost na daného člověka. Stížnost vidí pouze vedení serveru (Krakono & El_Juan) a ty, takže se nemusíš bát, že se ti někdo bude chtít pomstít.

21. Moderátor, Eventer, Helper, nebo jiný člen Admin & Builder Teamu zneužívá svého postavení (portuje se na mě, vyhrožuje mi, ignoruje mě) a rád bych na něj podal stížnost.

 • Postupuj stejně jako u bodu 20 – tedy, přihlaš se zde na webu a vyber si z pravého menu odkaz “Kontaktní formulář”. Tvou stížnost vidíš jen ty a hlavní vedení serveru (Krakono & El_Juan), takže nemusíš mít strach, že se stížnost dostane do nepovolaných rukou či dokonce do rukou třeba moderátora, na kterého si stěžuješ!

22. Jak zjistím, jestli je online Moderátor nebo jiný člen Admin & Builder Teamu?

 • Ve hře použiješ příkaz /list nebo stiskni tabulátor a uvidíš kdo je online!