Pravidla serveru Minesis survival

Máme zde hodně pravidel, ale rozhodně neplatí „Co není zakázáno, je povoleno“ a jakékoliv pokusy o zneužívání a obcházení pravidel, či nesportovní, křivácké a sprosté chování budou na základě tohoto pravidla přísně trestány!
Admin si vyhrazuje právo tato pravidla kdykoliv změnit.

A – Všeobecná pravidla

 1. Registrací souhlasíte s těmito pravidly a pravidly Projektu Nemesis, která jsou ZDE.
 2. Reklama na cizí server je přísně zakázána v jakékoliv formě.
 3. Zákaz využívání jakýchkoliv bugů. Pokud nějaký bug objevíte, oznamte ho členům Admin týmu!
 4. Zákaz griefu (kradení/poškozování) cizího majetku.
 5. Zákaz logování na jiné hráče.
 6. Zákaz obtěžování cizích hráčů (opakovaný spam přes /tell, házení sněhových koulí, a podobně)!
 7. Každý je odpovědný za svůj účet.
 8. Zákaz obcházení banu.
 9. Zákaz zabíjení hráčů mimo viditelně označené PVP zóny (pod to spadá i úmyslné lákání do pastí, na /home umístěný nad lávou, a podobně).
 10. Je zakázáno stavět obvody a stavby, které laggují server, nebo hru ostatním hráčům (v případě farem na zvířata, XP farem, třídiček, a podobně, vám může být ve špičce udělen kick za AFKování v nich a tím zbytečné přetěžování serveru – zejména hoppery (zásobníky), item framy a stovky zvířat/monster server enormně zatěžují!)
 11. Zákaz chování více než 50 zvířat/vesničanů na jednom místě.
 12. Pravidla eventu mají přednost před pravidly ostatními.
 13. Zákaz používání hacků (x-ray, fly, průhledné textures packy a podobné) – pokud například x-ray bude mít „kámoš“ a bude vás navigovat, jak máte kopat, je to stejné, jako by jste měli x-ray sami!!
 14. Používání nevhodných skinů porušujících globální pravidla (tj. například skin Hitlera, islamistické skiny, skiny zesměšňující někoho, skiny s nahou postavou, a podobně) je rovněž zakázáno!
 15. Zákaz teleportování na cizí rezidence bez povolení majitele a jejich následnému zneužívání ve svůj prospěch.

B – Pravidla pro stavění/těžení

 1. Zákaz kopání/stavění děr/sloupů 1 × 1, „létajících“ staveb a podobně.
 2. Je zakázáno dělat velké plochy z hořícího netherracku a rozlévání lávy po mapě.
 3. Je zakázáno nechávat nepokácené stromy. (Na místo stromu zase zasaďte sazenici).
 4. Stavby si zamykejte pomocí residencí. (návod zde).
 5. Zákaz velkého zarovnání krajiny bez povolení člena Admin týmu.
 6. Pokud bude váš dům rozgriefován, protože NEBUDE chráněn residencí, upozorníme vás cedulkou na to, aby jste si do 14dnů dům opravili a dali na něj residenci. Pokud tak neučiníte, může být váš dům po této době bez náhrady zbourán!
 7. Pokud bude váš dům rozestavěn (například takto) a budete více jak měsíc neaktivní (bez předchozího ohlášení např. na fóru), upozorníme vás cedulkou o tom, aby jste dům dostavěli do 14 dnů. Pokud tak neučiníte, může být dům po této době bez náhrady zbourán (a to i v případě, že na něm bude residence)!
 8. Pokud však bude váš dům normálně dostavěn (třeba takto) a ochráněn residencí, nebude nikdy zbourán (samozřejmě kromě wipu celé mapy)!
 9. Dům, který je bez rezidence a bude rozgriefován, je možné vrátit zpět pouze do období v posledních 30dnech, starší záznamy neuchováváme v databázi (logu).
 10. Pokud si hráč zakoupí velkou residenci (například 100 x 100), celou jí nezastaví a bude neaktivní, může mu být residence oříznuta tak, aby chránila pouze postavenou stavbu!
 11. Zákaz stavění jakýchkoliv levitujících (létajících) nápisů, symbolů a tak dále.
 12. Zákaz stavby symbolů, nápisů, budov, jejich obrysů či jiných tvarů, které odporují zákonům a Ústavě ČR (jmenovitě například nacistické hákové kříže, budovy ve tvaru penisu, a podobně). Je rovněž zakázáno stavět vše, co jmenované výtvory připomíná (hákový kříž se 3rameny, zrcadlově otočený hákový kříž, penis s 1 varletem, … a podobně)!

C – Pravidla pro chat

 1. Zákaz spamu, vulgarismu, rasismu a projevů extrémního nacionalismu.
 2. Pro obchody /s text
 3. Zákaz propagace jakýchkoliv náboženských hnutí

D – Pravidla obchodování:

 1. Pokud budete vlastnit neaktivní shop v obchodním domě (ca 50% zboží bude vyprodáno), budete požádáni cedulkou o doplnění zboží.
  • Jestliže zboží do 14 dnů po upozornění nedoplníte, bude vám shop BEZ NÁHRADY odebrán (samozřejmě v budoucnu můžete koupit znovu).
 2. Jakékoliv obchodování mimo shopy v obchodním domě jsou na vlastní riziko.

E – Pravidla měst:

 1. Pokud si ve hře chcete založit město, musíte vyplnit žádost na fóru podle tohoto vzoru, kde jsou také uvedena pravidla založení města + ceník.
 2. Žádosti o města se otevírají zpravidla 2x – 4x ročně.
 3. Majitel města může pozemky prodávat za libovolnou cenu.
 4. Majitel města smí odebrat hráči parcelu, pokud hráč nedostavěl dům, dům odporuje stylu města, který je popsán v radnici, nebo pokud hráč porušuje pravidla (BAN delší než 14 dnů, opakované nadávky na město). Před odebráním parcely musí být její majitel upozorněn cedulkou s textem minimálně 14 dnů dopředu (text cedulky například: „Přestavět dům do stylu uvedeného v radnici, nebo ti 31. 12. 2015 odebereme parcelu!“)!
 5. Majitel města smí město prodat za těchto podmínek: kupující nebude výrazně měnit styl města (např. ze středověkého na futuristický), kupující nesmí odebrat majitelům jejich parcely, poplatek za prodej města je 10 000$.  Maximální prodejní cena města činí 13 000$ (+ 10 000$ poplatek) – jde o to, aby majitel město prodal (daroval) opravdu pouze v případě, že ho to už nebaví, či nemá čas. Prodávající majitel města NESMÍ později požádat o další město! Nechceme totiž, aby docházelo ke „spekulativnímu prodeji“ – tedy někdo podá žádost, zaplatí 13 000$ poplatek, postaví základ města, a pak město ve hře někomu prodá za 50 000$ a jde stavět další…
 6. Poplatek 10 000$ za prodej města může být odpuštěn, pokud majitel předá město spoluvlastníkovi, kterého uvedl v žádosti o město!
 7. Majiteli může být město odebráno a veřejně vydraženo, pokud prodal hráčům parcely, ale je zřejmé, že město není dostavěné a majitel je neaktivní (min. 3 měsíce).

Porušení pravidel:

Za porušení pravidel se uděluje 6 druhů trestů:

 1. Warn – upozornění hráče (spam v chatu, ignorování moderátora, drobné nadávky).
 2. Kick – vyhození hráče (ignorování warnů, velké nadávky, spam, a tak dále).
 3. JAIL – budete portnuti do naší věznice, kde budete muset rukou vykopat určitý počet bloků písku, který odpovídá závažnosti vašeho přestupku. Jail je příjemnější alternativa k dočasnému BANu
 4. Dočasný BAN (zákaz přístupu na váš účet po dobu několika hodin či dnů) – větší porušení pravidel (zničení cizí stavby, nezasázení po sobě stromů v sadu, nadávky cizímu hráči či členům Admin týmu, krádeže, zabíjení, a podobně).
 5. Perma BAN – BAN navždy (opakované porušování pravidel, cheaty všeho druhu (x-ray, průhledné textury, fly hack, rychlé kopání, mob force field, a podobné), nadávání na server či admina, reklama na cizí server (poslání jména cizího serveru či jakékoli IP adresy do chatu), multiaccount (více účtů například pro obcházení dočasného BANu).
 6. IP BAN – zablokování vaší IP adresy, pokud se snažíte obejít BANy -> z vašeho počítače se do hry už nikdo nedostane!
 • Proti jakémukoli trestu (warn, kick, jail, ban) je možné podat stížnost na fóru – ZDE (sekce minecraft -> Bany/Unbany).
 • Stížnost na neoprávněný trest je nutné podat do 5dnů od udělení (je to z důvodu, aby moderátor měl v čerstvé paměti, jak situace proběhla a abychom to jednoduše našli v logu serveru). Moderátor, který trest udělil, je vždy povinen podat vysvětlení a na vyžádání přiložit screenshot s prohřeškem (v případě warnu/kicku stačí slovní vysvětlení). Po 5dnech již nemusí být dostupné logy ani videa prokazující například fly hack (z důvodu uvolnění prostoru na disku novým datům) a také si již nemusí moderátor detailně pamatovat podrobnosti prohřešku.
 • Po podání stížnosti se k ní vyjádří moderátor, který trest udělil a jeho regulérnost zkontroluje hlavní admin serveru – Krakono či hakumanatatu.
 • Do sekce Bany/Unbany můžete také napsat i pokud chcete jen zdůvodnit BAN – moderátor je vždy povinen přiložit screenshot, za co BAN dal!!
 • Při jakémkoliv typu TRESTU (BAN, KICK, JAIL) neodpovídáme za případné ztráty itemů z inventáře!
 • Pokud jste dostali perma BAN právem a chcete si u nás zahrát, můžete napsat na fórum žádost o odbanování (doporučujeme však alespoň 1 měsíc počkat, a pak se teprve přijít omluvit)!
 • Pokud se domníváte, že si na vás někdo dovoluje (ať už hráč nebo člen Admin týmu) a trestá vás neprávem, napište nám to do kontaktního formuláře, který naleznete po přihlášení v pravém menu.

 

 

Poslední úprava pravidel: 28. 2. 2016

2 thoughts on “Pravidla serveru

Comments are closed.